Kredi

70 Yaş Üzeri Emeklilere Kredi Veren Bankalar

70 Yaş Üzeri Emeklilere Kredi Veren Bankalar; Bankalar başvuru yapan herkesin kredi taleplerini değerlendirme alır ancak bankanın belirli şartları bulunmaktadır. Yine bankalar kredi verip vermeme konusununda tüm inisiyatifi kendi ellerinde bulundurur ve serbestçe başvuruları değerlendirir. Başvuru sonucunun olumsuz olması halinde itiraz veya başvuru sahibinin kabul etmeme gibi bir hakkı yoktur. Yani banka dilerse krediyi verir dilerse hiç bir neden göstermeden reddeder.

70 Yaş Üzeri Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Normal şartlar altında yani orta yaşta olan kişilerin gelir durumu geçmiş kredi ödeme performansı gibi kriterlere bakılır ve kredi verilir. Ancak 70 Yaşını geçmiş kişiler aynı zamanda yaş kriterleri göz önünde bulundurulur.

Bankalar kredi verdiklerinde aynı zamanda krediyi sigortalama gibi bir uygulamaları vardır. Bunun nedeni borçlunun ölmesi vb durumlarda (sigorta kapsamında yazılan maddeler ile risk nedenleri çoğaltılabilir) borcun sigorta tarafından kapatılması sağlanır. yaş yükseldikçe de risk arttığı için sigorta primi de artar.

60-70 Yaş Aralığında Olanlara Kredi

Kredi başvurularından yaş yükseldikçe sigorta maliyeti artar burada banka kredi verirken kişin hastalık durumuna mali durumuna göre kredi verilebilir bu yaş aralığına sigorta da yapılabilir ve dolayısıyla bankalar bu yaş aralığını kredi verebilmektedir.

70-80 Yaş Aralığında Olanlara Kredi

Bu yaş aralığına sigorta şirketleri kredi borcuna karşılık sigorta yapmamaktadırlar. yani sigorta kapsamı dışında olmasından ve yine başvurucunun yaşlılık ve hastalık akabinde vefat durumunun güçlü olması bahsi ile sigortalanmaz ve bankalar kredi vermez vermeye de yanaşmaz.

70 yaş üstü kredi almak için belirli şartlar vardır, örneğin emeklilik kredisi için başvuru yapılması halinde maaş ipoteği karşılığı ile birlikte kefil temin edilmesi halinde kredi çıkabilmektedir. Yine Bireksel kredi başvuru için başvurucunun ipotek edebileceği malı olması ev arsa gibi, bankada bloke edilebilecek mevduat hesabı gibi. Ancak her türlü banka sigorta kapsamına girmediği için bir adet kefil isteyecektir ki kefilin de kredi çekebilme yeterliği ve kamu çalışanı olması gibi şartları vardır. Mutlak sağlam kefil bulmak şartı ile 70 yaşını geçmiş kişiler banakalrda kredi alabilir.

Hangi Bankalar Kredi Veriyor

Yukarıda saydığımız bankalardan 70 yaşını geçmiş kişilere kredi verilebilmektedir. Dediğimiz gibi şartları baya baya fazladır ama mutlaka sizden kamu çalışanı kefil istemeleri kuvvetle muhtemel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu