Kredi

Kadın Girişimcilere Özel KOSGEB Kredisi Nedir

Kadın Girişimcilere Özel KOSGEB Kredisi Nedir? KOSGEB 90’lı yıllardan bu yana ekonomiye tesir sağlamak hedefiyle her türlü işletmeyi ilerletmek amacıyla büyük çaba sağlamıştır. 2009 yılında Bakanlar kurulunun aldığı kararla sadece belli başlı sektörlerin gelişmesi için çaba sağlamaya başlayan KOSGEB, kadın girişimcilerin yaşadıkları zorluk için ufak bir pozitif ayrımcılık yapma kararı aldı.

Kadın Girişimcilere Özel KOSGEB Kredisi Nedir

KOSGEB kadın girişimcilere devlet destekli olmak üzere tam 50.000 TL hibe kredi veriyor. Kadın girişimcilere destek amaçlı planlanan kredi desteği, özellikle de girişimci ev hanımları için büyük fırsat sunuyor. Sizde genç kadın girişimci şartlarını sağlayarak KOSGEB’e başvurunuzu yapıp 50.000 TL devlet destekli hibe kredinizi alabilirsiniz. Böylece hayalinizde ki güzellik merkezini ve ya pastaneyi açmak için harika ir fırsatınız olur.

Peki, ben 50.000 TL kredi başvurusunu nasıl yaparım?

Eğer elinizde Uygulamalı Girişimcilik Sertifikanız varsa kesinlikle ve de güzel bir girişimcilik projeniz var ise kesinlikle KOSGEB’in 50.000 TL değerindeki bayan girişimci kredisine başvurmalısınız. KOSGEB’in devlet destekli 50,000 TL hibe kadın girişimcilik kredisini almanım için KOSGEB’in size sunduğu tek ön şart Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası.

Kurs Başvuruları Nasıl Yapılır?

Bulunduğunuz bölgede en yakın ki İŞ-KUR ve ya KOSGEB birimlerini şahsen giderek yaptığınız başvurular sonrasında, yıl içerisinde çeşitli zamanlarda bulunan Uygulamalı Girişimcilik Kursuna başlayabilirsiniz. Bu kursların iş takvimlerini internet sitelerinden takip edebilirsiniz. Başvuru yaptığınız esnada ufak bir yeterlilik mülakatı olmaktadır. Eğer mülakatlar sonucunda başarılı bulunursanız, Uygulamalı Girişimcilik Kursuna giriş hakkınız olacaktır. Kursta € oranında katım sağlamak şartı ile Uygulamalı Girişimcilik Sertifikasını almaya hak kazanırsınız.

Destek Programı

Devlet tarafından genç girişimcilere her yıl sunulan destek imkânları 2016 yılı çerçevesinde 50.000 TL hibe ve 100.000 TL faizsiz kredi imkânı ile destek programını başlatmıştır. Başvuru yapanların 2016 itibari ile almaya başladığı bu hibe ve faizsiz kredi imkânlarından faydalanmak için, 50.000 TL hibe almak istiyorsanız 65.000 TL masraf yapanız ve yine aynı bölge için 55.000 TL yatırım yapmanız gerekmektedir. Destek programı ile de hayallerinizi gerçekleştirmek için iyi bir imkân sağlayabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu